שרת VPS
קידום אתרים מנצח עם Saleby SEOבניית אתר מותאם במיוחד עבורךבוא תתקדם איתנו ביחד

שרת VPS

לכל אתר שקיים ברשת חייב להיות שרת – אמצעי לאחסון התוכן של האתר. כאשר הגולש רוצה להגיע לאתר מסוים, הבקשה שלו – שהיא הקלדת כתובת האתר, בעצם – נשלחת לשרת האינטרנט שעליו מאוחסן אתר זה, ודרכו מקבל הגולש גישה לעמודים של האתר המבוקש.
ישנם מספר סוגים של שרתים – שרת ייעודי הוא דרך האחסון הטובה והקלאסית. בשיטה זו, האחסון נעשה על גבי שרת פיזי, מחשב ששייך לחברת אחסון שרתים. החברה המחזיקה חוות שרתים שבה יושבים כל השרתים שברשותה, והיא משכירה אותם לבעלי אתרים. כל אתר המשתמש בשרת ייעודי משלם לחברה דמי שכירות ומקבל את כל משאבי השרת עבורו בלבד, כך שהוא יכול להתאים את השרת לצרכים הספציפיים של האתר שלו.
סוג נוסף של שרתים הוא שרתי ענן – שרתים המאפשרים לאחסן את תוכן האתר על ענן. דוגמה ידועה לשימוש בשרת ענן היא למשל Google Drive, ודרך זו מתאימה במיוחד לאתרים שבהם מספר המשתמשים בכל רגע אינו ידוע מראש ויכול להשתנות בקיצוניות. נוסף על שני סוגי שרתים אלו, קיים סוג נוסף ופופולרי מאוד של שרתים – שרתי VPS.
מה זה שרת VPS?
שרת VPS הוא שרת וירטואלי פרטי – Virtual Private Server. מדובר בעצם בשרת ייעודי, פיזי, שעליו הותקנה תוכנה מיוחדת הנקראת מערכת וירטואליזציה, המחלקת את השרת הייעודי באופן וירטואלי למספר שרתים שונים. כל אחד מהשרתים יכול לשמש אתר אחר ולהיות מותאם ספציפית לצרכיו ללא תלות בשותפיו הווירטואליים.
על אותו שרת ייעודי, באמצעות מערכת הווירטואליזציה, יכולים לפעול בעת ובעונה אחת מספר אתרים שונים, שכל אחד מהם משתמש בשרת וירטואלי אחר. כיוון ששעות העומס שלהם שונות והצרכים שלהם שונים, כולם נהנים ממשאבי השרת הייעודי במקביל.
כל בעל אתר שבוחר לאחסן את האתר שלו על שרת וירטואלי מקבל גישה מרוחקת לשרת הווירטואלי שלו ויכול להתקין עליו מערכת הפעלה כרצונו ולבצע בו את השינויים הדרושים לו. מכיוון שעבור החברה המשכירה את השרתים הפיזיים מדובר בניצול יעיל במיוחד של כל שרת, העלות של שרת וירטואלי נמוכה הרבה יותר מאשר השכרת שרת ייעודי.
למי יתאים שרת VPS?
שרת VPS מתאים לאתרים שזקוקים למקום אחסון גדול, לעיבוד נתונים במהירות גבוהה או שנהנים מתנועה רבה. אתרים רבים שהולכים וגדלים וזוכים לכמות גולשים הולכת וגוברת, משדרגים את אחסון האתר שלהם מאחסון בשרת ייעודי לאחסון על גבי שרת וירטואלי.
פתרון זה מתאים גם לבעלי אתרים שמבקשים פתרון זול יותר מאשר אחסון על גבי שרת ייעודי או במקרים מסוימים גם על גבי שרת ענן. שרת VPS מאפשר לאותם בעלי אתרים שליטה בשרת שלהם מצד אחד, ומצד שני דרך נוחה, יעילה וקלה לאחסון של האתר ולתחזוקתו.
מהם היתרונות והחסרונות של שרת VPS?
ישנם יתרונות רבים לשימוש בשרת VPS:
  • המחיר – אחסון על גבי שרת VPS הוא זול יותר.
  • לאחרונה אחסון אתר וורדפרס מתבצע על שרת וירטואלי לרמת ביצועים גבוהה וחווית גלישה אופטימאלית.

  • אין צורך בהתחייבות – חברות אחסון שרתים רבות מציעות שימוש בשרתים הווירטואליים שלהן ללא התחייבות לטווח ארוך כפי שמצריך שימוש בשרת ייעודי. את השימוש בשרת
    ה-VPS תוכלו במקרים רבים לעשות על בסיס חודשי ללא כל התחייבות.
  • הגמישות – שימוש בשרת וירטואלי מאפשר לבעלי האתר גמישות גבוהה מאוד בכל הקשור לצורכי החומרה שלהם. אם כמות המשתמשים באתר הולכת וגדלה והעומס גובר, שימוש בשרת וירטואלי מאפשר התגמשות מיידית ומתן פתרון מהיר לעומסים החדשים שנוצרו. לאורך הזמן שבו האתר שלכם מאוחסן על גבי שרת וירטואלי, תוכלו לשנות את רוחב הפס הדרוש לכם, את כמות הזיכרון, את המהירות או את מספר המעבדים ואפילו את גודל הכונן הקשיח, וכל זה יוכל להתבצע בקלות ובמהירות על פי צרכיכם.
החסרון של שרת VPS על פני שרת ייעודי הוא שיכול לקרות מצב בו אחד השרתים הווירטואליים משתמש באחד האמצעים של השרת הייעודי שעליו הוא מותקן בצורה מקסימלית, ומגביל זמנית את המשאבים הפנויים עבור שאר השרתים הווירטואליים השותפים לאותו שרת ייעודי.
בחוזה ההשכרה של כל שרת וירטואלי יש להגדיר במדויק את צורכי האתר, ולבחון את טכנולוגיות הווירטואליזציה שמציעה כל חברת אחסון שרתים, על מנת למצוא את הטכנולוגיה שתשרת את צורכי האתר שלכם על הצד הטוב ביותר.
 
חברת הוסט סנטר אחסון אתרים ושרתים, תדע לתת לך יעוץ מקצועי והכוונה לדרישות שלך.
הכנס לאתר הבית שלנו – הוסט סנטר אחסון אתרים - – רב קווי – 08-9461435
למאמרים נוספים בנושא – בלוג אחסון אתרים 
תפריט דף הבית טלפוןפייסבוק