שיווק באינטרנט, שיווק עסקים באינטרנט - Salebuy Seo קידום אתרים
קידום אתרים מנצח עם Saleby SEOבניית אתר מותאם במיוחד עבורךבוא תתקדם איתנו ביחד

שיווק באינטרנט


פריחתה של רשת האינטרנט, החל משנות ה-90 ואילך, הובילה לעלייתו המטאורית של ז'אנר השיווק האינטרנט, אשר עודנו הולך מתרחב מדי יום ביומו. יתרונו הגדול של השיווק באינטרנט מתבסס על היותו קל, נוח ונגיש, כאשר כל אדם אשר ברשותו מחשב וחיבור לאינטרנט, יכול לפתוח בקמפיין שיווק באינטרנט באופן מידי. מדובר ללא ספק במהפכה אמתית בעולם השיווק, כאשר במקרים רבים השחקנים הישנים איבדו את מקומם לשורה של שחקנים צעירים וחדשניים, אשר מנצלים את יתרונותיה הרבים של רשת האינטרנט לשם יצירת הזדמנויות עסקיות חדשות.

שיווק אתרים באינטרנט
עם זאת, הקלות הרבה של יצירת קמפיין שיווק באינטרנט מובילה בעלי עסקים רבים לפתוח בקמפיין שכזה ללא תכנון מוקדם, ובמחשבה כי עצם החשיפה למגוון רחב של גולשים, די בה בכדי להבטיח את פריחתו ושגשוגו של בית העסק. עם זאת, בעוד שהחשיפה הראשונית באינטרנט מהווה ללא ספק הצעד הראשון בכל קמפיין שיווק באינטרנט, קיימים עקרונות נוספים בתחום ה-שיווק באינטרנט, אשר כל בעל עסק הבוחר להתמקד בפעילות שיווקית באינטרנט צריך להבין ולאמץ אותם.

חשיבותו של שיווק באינטרנט בבניית עסק

ראשית, ובמרבית המקרים, אתר האינטרנט של חברה עסקית מהווה יותר מאמצעי לקבלת מידע על החברה, אלא משמש גם ככרטיס הביקור שלה. אחת מהטעויות הנפוצות של בעלי עסקים היא שהם מתמקדים ב-שיווק באינטרנט של מוצר כלשהוא, וזאת תוך הזנחת השיווק של בית העסק עצמו. חשוב להבין כי בימנו, שיווק המוצר עצמו מהווה אך הצעד הראשון, כאשר בשלב הבא בעל העסק נדרש לשווק את העסק שברשותו, ולהדגיש את היתרונות הקיימים אצלו על פני עסקים אחרים. מסיבה זו, חשוב מאוד, ובשלב הראשון של כל קמפיין שיווק באינטרנט, לעצב את דף הבית של החברה בצורה מזמינה ואינפורמטיבית, אשר תוביל אף להעלאת דירוג האתר ב"מבחן גוגל".

האם התוצאות מידיות בשיווק עסק?

ברוב המקרים, בעל העסק מצפה לראות תוצאות מידיות לקמפיין השיווק, כאשר במידה ואלו לא מופיעות מיד, הוא חש כאילו הקמפיין נכשל. עם זאת, יש להבהיר כי אמנם קיימות שיטות המאפשרות להשיג תוצאות מידיות בשיווק באינטרנט, על ידי העלאת דירוג האתר במנוע החיפוש של גוגל, אך שיטות אלו מתרכזות בניסיון "לרמות" את אלגוריתם דירוג האתרים של גוגל, ובמרבית המקרים הדבר יוביל בסופו של דבר לצעדי נגד מטעם גוגל, אשר יובילו בסופו של דבר להסרת האתר מהדירוג של גוגל לחלוטין.
לעומת זאת, שיווק באינטרנט המבוצע באופן הדרגתי, יסודי ומתוכנן מראש, יניב בהכרח את התוצאות הטובות ביותר לטווח הארוך עבור העסק. שיווק מסוג זה יתמקד ראשית בבנייה או בעיצוב מחדש של אתר האינטרנט של בית העסק, וזאת לרבות הוספת תכנים איכותיים ורלוונטיים, באופן אשר יבטיח כי מקומו בדירוג גוגל יעלה לאט אך בהתמדה. בהמשך יתמקד השיווק באינטרנט בפרסום בית העסק במקומות אסטרטגיים ברחבי הרשת, אשר יבטיחו את חשיפתו המרבית לקהל היעד אליו פונה בית העסק מלכתחילה, מה שיבטיח גיוס שוטף של לקוחות חדשים.

תהליך ביצוע העבודה בפועל

תכנון וביצוע

בדומה למרבית התחומים בחיים, גם בתחם השיווק באינטרנט אין תחליף לתכנון קפדני ולפעולה שקולה. גם אם נראה לעיתים כי אין פשוט מלהשיק קמפיין שיווקי באינטרנט, חשוב לזכור כי קמפיין המבוצע בצורה רשלנית, וללא תכנון ממוקד, עשוי להזיק יותר מלהועיל, ולפגוע בתדמיתו של בית העסק, גם מחוץ לרשת האינטרנט. לעומת זאת, קמפיין שיווק באינטרנט המנוהל באופן שיטתי, ממוקד ויעיל, ומלווה באנשי מקצוע מיומנים ובעלי ניסיון בתחום השיווק באינטרנט, יבטיח כי השיווק באינטרנט יניב פירות, ויביא לשטף גובר והולך של לקוחות חדשים עבור בית העסק, ולאורך זמן.
 


 
תפריט דף הבית טלפוןפייסבוק